PL EN UKR
a
banner

Big Lao Che Band

20:30-22:30

Big Lao Che Band –projekt  wymyślony i wyprodukowany specjalnie na Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival.

Znakomita polska grupa Lao Che, wzbogacona o wyjątkową sekcję dętą oraz unikalnych gości m. in. Yegora Zabelova (akordeon) i Swietę „Bieńkę” Bień (wokal) z Mińska.

Napisać o Lao Che, że to zespół wyjątkowy i niepowtarzalny, to napisać zdecydowanie zbyt mało. Płocka grupa założona w 1999 roku praktycznie od początku swojej działalności na równi zaskakuje, jak też zachwyca swoich słuchaczy. Każda ich płyta staje się artystycznym wydarzeniem. Tak było w przypadku starosłowiańskich „Guseł”, wybitnego, przejmującego „Powstania warszawskiego”, przebojowego „Gospel” czy też elektronicznych wycieczek na „Prąd stały/prąd zmienny”. Nie inaczej jest też z najnowszym, wyprodukowanym w Londynie przez Eddiego Stevensa (współpracownika m. in. Moloko i Roisin Murphy) albumem „Soundtrack”. Jakby tego było mało, artyści z Lao Che zaskakują nie tylko różnorodnością brzmienia i tematów, jakie podejmują w swoich utworach, ale także ciągłym szukaniem nowych wyzwań i kontekstów dla swojej twórczości.

Właśnie taki specjalny projekt zobaczymy na tegorocznym festiwalu Inne Brzmienia w Lublinie.  Samo Lao Che to już w zasadzie zespół – instytucja na polskiej mapie muzycznej. Wzbogacony o brzmienie instrumentów dętych oraz nieprzeciętnych artystów z Białorusi ma szansę stworzyć na scenie całkowicie nową jakość. Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że będzie to jedno z  najciekawszych wydarzeń tegorocznej edycji Festiwalu.

http://www.laoche.art.pl/
https://www.facebook.com/laochepl

Zobacz video:
1.Dym http://youtu.be/sy_BaUwOGjI
2. Życie jest jak tramwaj http://youtu.be/YUMHy0y6wUM
3. Zombi http://youtu.be/pXkrR4_Q-6Q
4. Hydropiekłowstąpienie http://youtu.be/zLJMUQVfzCI
5. Stare Miasto http://youtu.be/q0zWp0bNtMQ


Data publikacji: 29 maja 2014