Asian Dub Foundation | InneBrzmienia
PL EN UKR
a
banner

Asian Dub Foundation

23:00-1:00

Asian Dub Foundation  – jedna z legend światowej sceny world music, reggae i bhangra, pochodząca z Wielkiej Brytanii. Cała historia zaczęła się w 1993 roku od trzyosobowego soundsystemu pod nazwą Asian Dub Foundation, który, rozrastając się w szybkim tempie, przekształcił się w regularny, pełnokrwisty koncertowy band. Muzycy, których korzenie sięgają Indii i Pakistanu, od lat wytyczają nowe kierunki w swoim nurcie i nigdy nie schodzą poniżej określonego poziomu. Na koncie mają kilkanaście albumów w tym m. in. najnowszy, świetnie przyjęty przez fanów i krytyków muzycznych „The signal and the noise” oraz kultowe już krążki „Enemy of the enemy” czy „Community music”. Podczas swojej muzycznej drogi współpracowali i nagrywali z wieloma znakomitościami m. in. z Sinead O’Connor czy Adrianem Sherwoodem.

Artystów wyróżnia też przejawiające się w tekstach ich utworów zaangażowanie w aktualne problemy społeczne i gospodarcze. Nierzadko podejmują tematy związane z przemocą, rasizmem, biedą i warunkami życiowymi w krajach Trzeciego Świata czy też  globalizacją i konsumpcjonizmem.

Koncertowo zaś, Asian Dub Foundation to niesamowity ładunek pozytywnej energii. Już od pierwszych minut słyszymy soczyste uderzenie basu w połączeniu z transowym rytmem i konkretnym przekazem. Doświadczenie z gatunku tych niepowtarzalnych.

http://asiandubfoundation.com/
www.facebook.com/asiandubfoundation(official)

https://www.youtube.com/user/AsianDubFoundation1

Zobacz video:
1. Hovering http://youtu.be/CiMQfieG26Y
2. Radio Bubblegum  http://youtu.be/5kDF5hi1_o8
3. Signal And The Noise  http://youtu.be/UHvcPCTtSF

New album can be preordered from   www.pledgemusic.com/projects/asiandubfoundation