PL EN UKR
a
banner

The Tiger Lillies

22:30-0:00

The Tiger Lillies – początek grupy sięga 1989 roku i dziś, po 25 latach, wciąż pozostaje ona jednym z najoryginalniejszych, unikalnych i wymykających się prostym klasyfikacjom zespołów. Artyści, którzy nagrali w tym czasie ponad 30 albumów, zamierzają cieszyć się wraz z lubelską publicznością swoim jubileuszem i przygotowali na tę okazję, wyjątkowy przekrojowy program.

Twórczość Tiger Lillies jest mroczna, tajemnicza, mająca momenty głębokiego smutku, ale też pełna czarnego humoru i osobliwego piękna. Zespół założony przez Martyna Jacquesa (wokalista i akordeonista grupy) określany jest przez niego jako „anarchistyczne, brechtowskie trio, w duchu ulicznej opery”. Artyści podejmują w swoich piosenkach tematy z tzw. ciemnej strony życia, zawsze okraszając je odpowiednią dawką ironii i dystansu. Muzycznie zaś, Tiger Lillies stanowią barwną mieszankę przedwojennego niemieckiego kabaretu, muzyki cygańskiej, brzmień klasycznych oraz stylistyki piosenek Kurta Weilla, Bertolta Brechta czy Jacquesa Brela. Ich koncerty to prawdziwe przeżycie estetyczne – zaskakujące, niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju.

Poza Martynem Jacquesem skład grupy dopełniają znakomici instrumentaliści: Adrian Stout na kontrabasie, pile i thereminie oraz Mike Pickering na bębnach i perkusjonaliach.

www.tigerlillies.com

Twitter: @TheTigerLillies
youtube.com/tigerlilliesofficial

Zobacz wideo:
1. Gutter http://youtu.be/MxWKqw9kAOs
2. Les Amants d’un Jour http://youtu.be/3To5aR2h1KA
3. Teardrops http://youtu.be/msycbqiOtsA


Data publikacji: 27 czerwca 2014